Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Łynie

25 listopada 2021 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy filia w Łynie odwiedzili wyjątkowi goście. Dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-III  wraz ze swoimi misiami oraz wychowawcami przyszli na lekcję biblioteczną z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zajęcia poprowadziła p. Wiesława Rogowska.

Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku i obchodzone jest na całym świecie 25 listopada.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały fragmentu książki o pewnym tajemniczym misiu znalezionym na głównej stacji kolejowej w Londynie. Miś ten przybył z bardzo daleka. Dzieci bawiły się wykorzystując swoją wyobraźnię. Zabrały misie w podróż pociągiem. Tańczyły i śpiewały. Układały puzzle. Na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek. Biblioteka  umożliwiła  zapisywanie dzieci z „O” do grona czytelników. Chętne dzieci, przy okazji, mogły wypożyczyć książeczki. Bo warto czytać!

Beata Mroczkowska

                                                                                                                                                                Małgorzata Załęska

                                                                                                                                                                      Anna Dębińska

                                                                                                                                                              Marzena Łachmańska