SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W II GMINNYM BIEGU PRZEŁAJOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek 7 listopada 2023r. w okolicy Szkoły Podstawowej w Rączkach – łąka i zagajnik leśny odbyły się II Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej w Napiwodzie, Szkoły Podstawowej w Rączkach oraz nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łynie.
Celem imprezy była: popularyzacja sportu i rekreacji wśród mieszkańców Gminy Nidzica, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promowanie regionu i działalności Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach, uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 Nasze sukcesy:

II miejsce dla Julii Skonieckiej  uczennicy kl. V w kategorii biegu dziewcząt klas IV-VI na 600 m.

 

III miejsce dla Oliwiera Krawcewicza ucznia  kl. V w kategorii biegu chłopców klas IV- VI na 800m.

 
IV miejsce dla Michała Kuskowskiego ucznia kl. VIII w kategorii biegu chłopców klas VII- VIII na 1000m.
 
Uczniowie reprezentujący naszą to również:
Lena Wyszkowska kl. VI
Tomasz Makrucki kl. VI
Piotr Wiktorowski kl. VI
Rafał Makrucki kl. VI
Uczestnicy otrzymali dyplomy i medale. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział. Na zakończenie biegu uczniowie  zostali zaproszeni na ciepłą zupę i kiełbaski z grilla.
 
Wszyscy nasi uczniowie dali z siebie wszystko i jestem z nich bardzo dumna. Serdecznie wszystkim gratuluję i dziękuję za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.
Monika Gergola