Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Czytanie książek z pewnością ma wiele zalet. Przekonało się o tym dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Za sprawą udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa księgozbiór naszych kąciku bibliotecznych powiększył się o wiele wartościowych nowości wydawniczych.
Kolorowo ilustrowane książki, a wśród nich baśnie, bajki, wiersze, pozycje popularnonaukowe, książeczki samoczytające wywołały zachwyt w małych czytelnikach.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole to nie tylko zakup książek ale także szereg działań zachęcających do czytania. Wychowawcy wraz z dziećmi zorganizowali w swoich salach kąciki biblioteczne. Na holu przedszkola powstało przytulne miejsce, gdzie można było zrelaksować się podczas czytania.
W ramach działań proczytelniczych odbywały się rodzinne spotkania. Przedszkolakom czytały mamy i babcie. Do akcji włączyli się także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nidzicy, starsi koledzy, nauczyciele.
Dzieci oprócz słuchania bajek uczestniczyły w dyskusjach nad przeczytanymi utworami, ilustrowały za pomocą różnych form plastycznych. Nie zabrakło wystaw zakupionych nowości, a wycieczka do szkolnej biblioteki otworzyła dzieciom nowe możliwości na przygodę z książką.
Edyta Śpewak
Paulina Deptuła