Multimedialny spektakl Iskry Niepodległej

11 kwietnia 2024r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami: p. Tanska, p.Sibierska, p. Gergola, p. Szwerc, p. Chmielewska wybrali się do Nidzicy na spektakl multimedialny: ,,Iskry Niepodległej” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych zaprezentowane zostały  fakty i postacie tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą obejrzeli i wysłuchali widowiska multimedialnego, podziwiali autentyczne eksponaty m.in. piłkę siatkową, kamizelkę kuloodporną, buty biegowe, odznaczenia państwowe. Na zakończenie spektaklu mogli  korzystać z kilku ekranów multimedialnych, dzięki którym zapoznali się z biografiami sławnych Polaków! 

Była to wyjątkowa lekcja historii.    

Opiekunowie