Mikołajkowa wycieczka do Olsztyna

6 grudnia 2022r. uczniowie klas IV-VIII wraz ze swoimi opiekunami: panią Moniką Gergola, panią Mileną Chmielewską, panią Beatą Szwerc, panią Agatą Sibierską oraz Panią Angelika Jabłonowską – Jastrzębowską wyjechali na wycieczkę do Olsztyna.

Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, zabawa, nauka. W Planetarium obejrzeliśmy opowieść poświęconą teorii ewolucji organizmów żywych.

Przenieśliśmy się w czasie do XIX-wiecznej Anglii, gdzie poznaliśmy Karola Darwina – przyrodnika i twórcę teorii ewolucji. Wraz z nim, na żaglowcu HMS Beagle, wyruszyliśmy w podróż ku wybrzeżom Ameryki Południowej. Podczas wyprawy ,,odkryliśmy” niezwykłe gatunki zwierząt i skamieniałości dawnych organizmów. Był to rejs, który zaowocuje powstaniem wiekopomnego dzieła Darwina – „O powstawaniu gatunków”, przedstawiającego odkrycia Karola Darwina. Poznamy też ich dzisiejszą interpretację. Był to niezwykle ciekawy seans.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć  film w Multikinie pt. ,,Magiczne święta Ewy’’. Film skłonił wielu uczniów do refleksji i zdecydowanie jest wart obejrzenia.

Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego dnia.

Wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących utkwią w pamięci na długi czas.

                       Monika Gergola, Milena Chmielewska