ENGLISH FOR KIDS

     Po raz trzeci szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego konkursu Programu English Teaching Small Grants 2009 – edycja letnia zorganizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, której krajowym operatorem jest Nida. 

      W ramach projektu od września do grudnia prowadzone są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego w trzech grupach dla najmłodszych i chętnych rodziców.

      W najmłodszej grupie wiekowej zajęcia są prowadzone pod hasłem „Play with English” i polegają na nauce prostych rymowanek, piosenek i tańcu oraz zabawach ruchowych połączonych z nauką słownictwa. Dzieci i ich rodzice osłuchają się z językiem, przekonają, że nauka może być doskonałą zabawą i przynosić wymierne efekty.

      W drugiej grupie wiekowej zajęcia  prowadzone są pod hasłem „English Every Day” i dotyczą języka angielskiego spotykanego na co dzień- w telewizji, bajkach, na etykietkach produktów, ubraniach, czy w grach komputerowych. Dzieci będą wykonywały słowniczki obrazkowe, uczyły się języka na podstawie multimedialnych programów komputerowych, filmów DVD, płyt CD oraz innych metod aktywnych. Dla urozmaicenia i zaciekawienia dzieci, część zajęć poprowadzą dwie wolontariuszki- studentki 3 roku ekonomii i prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

      Trzecia grupa językowa na swoich zajęciach pozna główne tradycje świąt krajów anglojęzycznych (Halloween, Christmas, Easter) oraz przygotuje przedstawienie „The Elephant Child”, które przedstawi w ramach konkursu grupy Starters VII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Anglojęzycznych w Nidzicy organizowanego cyklicznie w kwietniu.

Na zakończenie odbędzie się podsumowanie projektu, podczas którego zostanie rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny, a poszczególne grupy zaprezentują swoje umiejętności. Do podsumowania włączą się uczniowie klas starszych naszej szkoły, którzy przedstawią scenki rodzajowe przybliżające zwyczaje, kulturę i historię krajów anglojęzycznych.

        Każde dziecko będzie gromadziło swoje prace w Portfoliu Językowym, a najładniejsze prace będą laminowane i eksponowane na gazetkach. Do projektu włączą się uczniowie innych gminnych szkół w ramach udziału w konkursie plastycznym.Na zakończenie projektu zostanie wydany folder z realizacji przedsięwzięcia oraz słowniczek obrazkowy zawierający prace dzieci.

 

Wolontariuszki w szkole

 

W dniach 24-25.09.2009r. gościliśmy dwie wolontariuszki- studentki 3 roku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które prowadziły zajęcia dla najmłodszych. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności językowych, udziału w ciekawych zajęciach, a przede wszystkim przekonania się, jak ważna jest nauka i znajomość języków obcych.

 

30.09.09r. gościliśmy na zajęciach native speaker’a pana Alana Leask, Anglika urodzonego w Londynie, a obecnie mieszkającego w Niemczech. Dzieci miały możliwość konwersacji w języku angielskim, sprawdzenia, na ile już mogą  porozumieć się z obcokrajowcem, a przede wszystkim, ile jeszcze muszą włożyć pracy, by w biegle prowadzić rozmowę i być zrozumiałym dla innych. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze bez barier i wpłynęło motywująco na uczniów.

 

Autorka i koordynatorka projektu: mgr Agata Sibierska