CERTYFIKAT uczestnictwa w XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj formę! 

To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. 

Program „Trzymaj Formę!” pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. 

W naszej szkole w ciągu roku szkolnego 2023/2024 zostały zorganizowane rożnego rodzaju inicjatywy związane z promowaniem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. 

Uczniowie brali udział między innymi: w zawodach sportowych, wycieczkach na lodowisko, VII Biegu Szlakiem Łyńskich Krajobrazów, zajęciach z instruktorem samoobrony, zajęciach z absolwentką naszej szkoły- trenerem piłki koszykowej, w projekcie Tydzień Zdrowia, w tańczących przerwach, na zajęciach z wychowawcami była realizowana tematyka o zdrowym odżywianiu, talerzu zdrowia, piramidzie zdrowia, higienie, uczniowie wykonywali surówki i sałatki, tosty, kanapki, brali udział w programie Ministerstwa Sportu ,, Sportowe Talenty” wykonywali próby sprawnościowe, obliczali swoje BMI.

                                                                                                                                                                                                              Monika Gergola