Budujemy z klocków Lego

Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w niecodziennych zajęciach technicznych, budowali z klocków Lego. Nie były to jednak zwykłe klocki, a zestawy Lego SPIKE Essential. Interaktywne klocki pozwoliły młodym odkrywcom zdobywać wiedzę na wiele tematów, których przyswojenie tradycyjnymi metodami zajęłoby więcej czasu. Klocki te sprawiły, że trudne tematy stają się bardziej przystępne do przyswojenia. Pomagają dzieciom w nauce poprzez zapewnienie zabawnego i stymulującego środowiska, które młodzi odkrywcy chętnie zgłębiają.

Kiedy dzieci są zaangażowane w zabawę, mają większe szanse na zachowanie informacji oraz mają możliwość wykorzystać swoją nową wiedzę w praktyce. Ponadto zabawki interaktywne mogą pomóc dzieciom w rozwijaniu ważnych umiejętności życiowych, takich jak rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i praca zespołowa. Umiejętności te będą niezbędne, gdy dzieci dorosną i wejdą na rynek pracy.

Zestawy interaktywne zostały zakupione z programu Laboratoria Przyszłości, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Beata Mroczkowska